Skip to content

Wybuch zapalenia spojówek w Dartmouth

1 rok ago

492 words

Martin i in. (Wydanie z 20 marca) i, w swoim artykule w Perspektywie, Zuger2 prawidłowo zaobserwował, że przewodowy kampus Dartmouth dostarczył skuteczne elektroniczne sposoby gromadzenia danych, które mogły pomóc w opanowaniu wybuchu zapalenia spojówek na początku 2002 roku. Infekcja szybko rozprzestrzeniła się wśród uczniów, mając na uwadze, że oszczędzono członków personelu służby zdrowia. W rzeczywistości wszechobecne komputery w kampusie mogły być istotnym czynnikiem ryzyka infekcji wśród studentów. Kampus w Dartmouth posiada terminale i klawiatury we wszystkich dobrze podróżujących obszarach, w tym w jadalniach. Większość uczniów Dartmouth (byłem członkiem klasy z 2002 roku) używa tych popularnych terminali blitz pomiędzy 10 a 20 razy dziennie. Jest rzeczą oczywistą, że studenci, którzy korzystają z tych terminali, prawdopodobnie nie umyli rąk. Technologia, która pomogła w wykryciu i opanowaniu tego ogniska, mogła być głównym nośnikiem rozprzestrzeniania się wirusa.
Emily K. Feingold
New York University School of Medicine, Nowy Jork, NY 10021
2 Referencje1. Martin M, Turco JH, Zegans ME, i in. Wybuch zapalenia spojówek wywołany atypowym streptococcus pneumoniae. N Engl J Med 2003; 348: 1112-1121
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Zuger A. Wykrywanie medyczne w XXI wieku. N Engl J Med 2003; 348: 1079-1080
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Rozważaliśmy hipotezę, że wspólne terminale komputerowe sprzyjają transmisji. Na początku badań pobierano próbki od 40 do 60 terminali publicznych i innych często dotykanych obiektów (np. Lśniący nos wybitego brązowego popiersia) i hodowano je na Streptococcus pneumoniae na płytkach z krwią agarową1. Żadne próbki nie dały pneumokoków. Następnie jeden z badaczy przeprowadził eksperyment inokulacyjny, w którym zanurzył palce w bulionie Todd-Hewitta, zawierającym szczep wirusa i wpisany na klawiaturze; szczep został odzyskany pięć godzin później z próbek klawiatury inkubowanych w pożywkach wzbogacających-bulionowych.
Odmiana epidemii mogła zostać częściowo rozprzestrzeniona poprzez wykorzystanie publicznych terminali. Jeśli tak, to kultury pobrane z klawiatur podczas epidemii mogły nie uzyskać wzrostu, ponieważ próbki pobrano w czasie, gdy terminale nie były zanieczyszczone lub ponieważ bulion wzbogacający może być niezbędny do odzyskania pneumokoków z powierzchni. Odwrotnie, eksperyment inokulacyjny może nie odtworzyć rzeczywistego zanieczyszczenia klawiatury, a terminale nie ułatwiają transmisji. W obu przypadkach podjęto próby opanowania epidemii, w tym rozpowszechniania komunikatów do mycia rąk i żelów na bazie alkoholu, w celu ograniczenia jakiejkolwiek roli skażenia rąk podczas przenoszenia.
Cynthia G. Whitney, MD, MPH
John Elliott, Ph.D.
Ośrodki ds. Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta, GA 30333
[email protected] gov
Joseph D. Schwartzman, MD
Dartmouth-Hitchcock Medical Center, Hanover, NH 03756
Odniesienie1. Pryor JH, Martin MT, Whitney CG, Turco JH, Baumgartner YY, Zegans ME. Szybka reakcja na epidemię zapalenia spojówek: wykorzystanie technologii do wykorzystania informacji. J Am Coll Health 2002; 50: 267-271
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powołanie się na artykuł (1)
[patrz też: badania po 40 roku życia mężczyzny, usg tarczycy szczecin, antybiotyk amotaks ]
[przypisy: cervicitis chronica, dietosfera, antybiotyk amotaks ]

0 thoughts on “Wybuch zapalenia spojówek w Dartmouth”

  1. Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas