Skip to content

The Death at Duke

1 rok ago

567 words

W swoim artykule na temat perspektywy Śmierć u księcia (wydanie z 20 marca), dr Campion zauważa: Systemy nie stają się bezpieczniejsze, gdy mówi się im, Bądź ostrożniejszy lub próbuj mocniej. Jako prawnik Spędziłem 25 lat reprezentując szpitale, z całym szacunkiem się nie zgadzam. To właśnie nastawienie, że rola konkretnej osoby w procesie nie jest kluczowa, prowadzi do błędów. Niezależnie od tego, czy podczas rozmowy telefonicznej z chirurgiem w środku nocy, czy podczas podróży samolotem do zbioru organów dawcy, pytania nie są zadawane, a dokumentacja nie jest poddawana przeglądowi, ponieważ na pewno ktoś inny sprawdził wszystko w górę.
Dopóki ludzie nie będą wierzyć, że muszą być ostrożniejsi, ponieważ są najważniejszą częścią procesu, systemy bezpieczeństwa, które są niezawodne nigdy naprawdę nie istnieją. Rzeczywiście, powszechne myślenie, że systemy zawodzą; ludzie nie sprzyjają mentalności, że zawsze pracuje się z siecią i dlatego zawsze zostaną złapani i uratowani, jeśli ktoś nie stara się być bardziej ostrożnym i starać się bardziej .
Joseph M. Stavola, JD
Sharpless & Stavola, Greensboro, NC 27401
[email protected] com
Odniesienie1. Campion EW. Śmierć u Duke a. N Engl J Med 2003; 348: 1083-1084
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Nie zgadzam się z oświadczeniem dr Campiona, że opowiadanie pacjenta nie popiera przypadku, w którym ścisłe limity na szkody, które jury może przyznać . Brakuje nam szansy na edukację publiczną na temat zagrożeń związanych z opieką zdrowotną w złożonym systemie. Pomimo najlepszych intencji i zabezpieczeń, wszystko może pójść nie tak. Jednakże, gdy tak się dzieje, nie ma sprawiedliwości w orzeczeniu finansowym przyjętym w emocjonalnym, krzywdzącym, cywilnym czynu niedozwolonym. Procesy sądowe eskalują koszty opieki zdrowotnej poprzez praktykę medycyny defensywnej i hamują uczciwe dochodzenie w sprawie błędów medycznych i ich środków zaradczych. Niewielka sprawiedliwość jest świadczona lub opieka jest ulepszana w procesie sądowym. Krótko mówiąc, jest to proces destrukcyjny.
W przypadku Duke a nagroda finansowa powinna trafić do rodziny dziewczyny. Powinien być oparty na jej przyszłych potencjalnych zarobkach, rozsądnej cenie za straty nieekonomiczne oraz na kosztach leczenia. Podczas gdy Kongres debatuje nad reformą tortur, tracimy szansę, jeśli nie będziemy uczyć wszystkich o niszczycielskiej, prowadzonej przez adwokatów loterii dotyczącej błędów lekarskich.
Charles S. Powell, MD
East Carolina University School of Medicine, Greenville, NC 27858
Odpowiedź
Dr Campion odpowiada: Nikt nie będzie dyskutował z Panem Stavolą o znaczeniu, jakie klinicyści biorą na siebie za swoje czyny. Jednak w skomplikowanych interwencjach, takich jak przeszczepianie narządów, wiele osób podejmuje wiele decyzji. Aby zapewnić bezpieczeństwo, wszyscy muszą dokładnie wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za co. Niewiele osiąga się, upominając wszystkich, aby byli ostrożni.
Kiedy błąd medyczny staje się ważną wiadomością, lekarze szybko koncentrują się na konsekwencjach prawnych i marnowaniu błędów. Jednak tendencja ta odwraca uwagę od wysiłków zmierzających do poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Dr Powell widzi potrzebę reform. Jednak powszechne publiczne oburzenie się za błędy medyczne, takie jak ten, szkodzi tylko perspektywom reform. Czy to się wam podoba, czy nie, reforma zaniedbania jest kwestią polityczną i jest możliwa tylko przy wsparciu publicznym.
Edward W. Campion, MD

[więcej w: mycoplasma hominis objawy, lista leków darmowych dla seniorów, moringa kapsułki ]
[hasła pokrewne: czumy przychodnia, martwica tkanek, wcierka jantar jak stosować ]

0 thoughts on “The Death at Duke”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta wola warszawa[…]