Skip to content

Prawa ręka, lewa ręka: pochodzenie asymetrii w mózgach, ciałach, atomach i kulturach

1 rok ago

447 words

Czy porażka konserwowania parytetów w fizyce, ponieważ konserwatyści są nazywani prawicowcami, a liberałowie nazywani są lewicującymi. Jeśli ta koncepcja cię wymyka, musisz przeczytać wielką jednolitą teorię asymetrii Chrisa McManusa. Profesor psychologii i edukacji medycznej na University College London i redaktor czasopisma Laterality, McManus przynosi żywą erudycję do świata (kosmos), małych (mikros) i wielkich (megas) – każdy z własną ręką. Pod jego kuratelą dowiesz się, że półtora miliona lat temu Homo habilis wynalazł wykałaczkę i trzymał ją prawą ręką, że nazwa azteckiego boga wojennego, Huitzilopochtli, oznacza leworęczny koliber , a to leworęczność była kiedyś nielegalna w Albanii. Spotkasz się z Immanuelem Kantem przemierzającym absolutnie versus przestrzeń relacyjną, dr Thomas Watson opisując situs inversus, Louis Pasteur odkrywając enkalometry z dekstro- i lewowo, Paul Broca badając aphasic pacjenta, który może powiedzieć tylko słowo tan , Ernst Mach deklarując, że symetryczny mózg nie może rozróżnić asymetrycznych bodźców ani wywoływać asymetrycznych reakcji, a Wolfgang Pauli zastanawia się, czy Pan jest słabym lewoskrzydłowym .
Będziesz patrzył na XV-wieczny fresk Paolo Uccello z zegarem, który biegnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, portret Goethego Johanna Tischbeina, przedstawiający Wielkiego Człowieka z dwiema lewymi stopami i dowcipne doodle Federico Felliniego po udarze, które doprowadziło do zaniedbania w połowie. Gustave Coriolis wyjaśni ci, dlaczego tornada na półkuli północnej obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, podczas gdy tornada na półkuli południowej wirują zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a Richard Feynman wyjaśni ci, dlaczego lustra nie cofają się w prawo iw lewo, ale raczej w przód i tył. Zostaniesz także zapoznany z własnym genetycznym modelem profesora McManusa z prawej i lewej strony oraz z jego przekonaniem, że utrzymywanie się genu pozwalającego niewielkiej mniejszości populacji być leworęcznymi może być adaptacyjne dla populacji jako całości.
Czy po tym intelektualnym szwedzkim stole, przekonacie się, że perturbacje słabej siły powodują, że Edward Kennedy siedzi po jednej stronie przejścia, a Trent Lott z drugiej. Nie byłem; przypomniano mi raczej o uwadze Murraya Gell-Manna (odnoszącej się do próby wyjaśnienia świadomości przez Rogera Penrose a w kategoriach kwantowej grawitacji), że nie mamy do czynienia z trzęsieniami ziemi pod względem kwarków. Przekonany czy nie, będziesz bardzo zadowolony z czasu spędzonego w towarzystwie profesora McManusa.
John CM Brust, MD
Harlem Hospital Center, New York, NY 10037
[email protected] edu
[podobne: niepubliczny zakład opieki zdrowotnej centrum, woda z solą himalajską do picia, ceny leków na receptę ]
[przypisy: marianna durczok wikipedia, geriatra wrocław, zatoxin pulmo ]

0 thoughts on “Prawa ręka, lewa ręka: pochodzenie asymetrii w mózgach, ciałach, atomach i kulturach”

  1. korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych