Skip to content

Oszustwo i zaprzeczanie: zabójcza polityka zanieczyszczenia przemysłowego ad

1 rok ago

448 words

Ale amerykański czołowy przemysł prowadził kampanię przeciwko takim regulacjom, promując nie tylko bezpieczeństwo i patriotyzm, ale także pozorny dar Boga , jak powiedział pierwszy wiceprezes Ethyl Gasoline Corporation. Nawet po przyznaniu się do możliwości krzywdy, urzędnicy przemysłu obwiniali rodziców za to, że pozwalali swoim dzieciom gryźć kostki ich łóżeczek lub ssać ich palce. Odnotowano chorobę znaną jako pica , ponieważ przemysł przypisał zatrucie ołowiem nienaturalnej tendencji niemowląt do wkładania rzeczy do ust. Dowód zagrożeń dla pracowników zakładów chlorku winylu, takich jak naczyniakomięsak wątroby, był traktowany jako tajemnica handlowa przez producentów chcących uniknąć public relations i legalnego koszmaru – napisali autorzy. Autorzy wyjaśniają również, że pod koniec lat 90. XX wieku mieszkańcy Convent, Luizjany, którzy byli w przeważającej większości ubodzy i czarni, zorganizowali, aby powstrzymać Shintech Corporation przed wybudowaniem fabryki chlorku winylu wartej 700 milionów dolarów, przekonując agencję ochrony środowiska, że decyzję o budowie w klasztorze stanowi rasizm środowiskowy.
Nauczyłem się kilku zaskakujących rzeczy. Na przykład monitory komputerowe zawierają średnio cztery funty ołowiu. Ołów nigdy nie był dodatkiem w farbie (na przykład dodany jako odcień), ale raczej był samym pigmentem. (Farba ołowiowa to po prostu ołowiany węglan lub tlenek ołowiu, do którego dodano środek wyrównujący, taki jak olej lniany.) Chromian ołowiu został użyty do nadania żółtego koloru chlebowi i ciastom. Przez ponad 30 lat, Ethyl Corporation i General Motors zmonopolizowali badanie zatrucia ołowiem i dostarczyli zbyt optymistycznych szacunków, ile metalu może bezpiecznie wytrzymać ludzkie ciało.
Markowitz i Rosner opisują swoje zdziwienie, gdy dowiadują się, że takie historyczne choroby, jak krzemica, o której sądzili, że dawno już nie żyją, istnieją do dzisiaj. Ponadto nie należy zapominać, że są to choroby globalne. Ołowiane benzyny są nadal używane w wielu częściach świata, cukier ołowiu (octan ołowiu) jest nadal stosowany w Meksyku jako lek na zaburzenia żołądkowe, a żywność jest nadal gotowana w ołowianych naczyniach w niektórych częściach Indii, aby nadać mu charakterystyczny charakter. smak. To może nie być prawdą, jak niektórzy badacze kiedyś postulowali, że wiodąca konsumpcja spowodowała upadek Rzymu, ale prawdą jest, że zatrucia będą się nadal pojawiać na całym świecie przez dziesięciolecia, jak złuszczanie farby zamienia się w pył, jako gazowe paliwa ołowiowe samochody, a jako lata niewiedzy i zaniedbania przemysłu zbierają swoje żniwo.
Robert N. Proctor, Ph.D.
Pennsylvania State University, University Park, PA 16802

[patrz też: ceny leków na receptę, psycholog warszawa cena, dermapen przeciwwskazania ]
[przypisy: cervicitis chronica, dietosfera, antybiotyk amotaks ]

0 thoughts on “Oszustwo i zaprzeczanie: zabójcza polityka zanieczyszczenia przemysłowego ad”