Skip to content

Miłość na skałach: mężczyźni, kobiety i alkohol w II wojnie światowej w Ameryce

1 rok ago

616 words

Alkohol zawsze odgrywał szczególną rolę w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1620, kiedy purytanie zostali zmuszeni do lądowania na Plymouth Rock, ponieważ Mayflower prawie skończył się na piwie, aż do 1933 roku, kiedy prohibicja została uchylona w niespotykany sposób, używanie alkoholu było pałeczką, dzięki której sprawiedliwi mają przeprowadził ruchy przeciwpoślizgowe w Ameryce. W jej dobrze zbadanej, dobrze napisanej książce Lori Rotskoff pokazuje, jak picie alkoholu przybiera inną rolę: pracownicy wykształcili poczucie tożsamości klasowej w czasie wolnym. . . przeszedł w znanym otoczeniu sąsiedniego salonu. Salon stał się miejscem, w którym ludzie mogli się spotkać i uwolnić od ograniczeń i żądań żon lub matek . Badania pokazują, że agresywni pijący zostali przeoczeni przez społeczność terapeutyczną w latach trzydziestych XX wieku. i 1940, częściowo dlatego, że szpitale i inne udogodnienia dla osób, które wypiły do nadmiernego spożycia zostały zamknięte podczas prohibicji. Ten brak możliwości leczenia doprowadził do stworzenia Anonimowych Alkoholików (AA) w 1935 roku. Ewolucja AA wkrótce zrodziła Al-Anon, którego członkami byli żony alkoholików; te grupy funkcjonowały jako grupy wsparcia.
Rotskoff wykorzystuje historie, reklamy, badania naukowe i filmy, aby pokazać, w jaki sposób relacje między kobietami i mężczyznami w stanie cywilnym są infuzowane, poinformowane i przeplatane naukowymi, moralnymi i społecznymi przekonaniami na temat używania alkoholu. W rzeczywistości definicje alkoholizmu zmieniają się w czasie i kontekście społecznym. Stopniowo używanie alkoholu stało się akceptowalne z powodów rekreacyjnych i społecznych, najpierw dla białych, klasy średniej mężczyzn, później dla białych, kobiet z klasy średniej, a ostatecznie dla innych grup społecznych. Na szczęście problemy alkoholowe pojawiają się tylko u bardzo niewielkiego odsetka osób pijących – od 5 do 7 procent, wynika z ankiet rządowych.
Love on the Rocks bada, w jaki sposób zmieniło się postrzeganie problemu picia; autor sprytnie uwzględnia wpływ tych zmian w percepcji na żony w małżeństwie alkoholowym , badając ewolucję zdrowego i niezdrowego picia w społecznym kontekście Wielkiego Kryzysu, II wojny światowej i zimnej wojny. Rotskoff opisuje przykłady, które ukazują ogromną zmianę w definicjach problemów alkoholowych, które przeplatają gamę od grzechu do choroby . Pokazuje także, że ta zmiana w postrzeganiu spowodowała, że nasza dzisiejsza obsesja na punkcie etykietowania wszystkich nadmiernych zachowań to choroba. lub choroby.
Rotskoff konkluduje, że przeciwnicy alkoholu wzmacniają własną władzę i autorytet, regulując konsumpcję odurzających napojów alternatywnie przez moralną perswazję i przymus prawny i czyni ważną rzecz, że rezygnacja z prawnej kontroli nad używaniem alkoholu w Ameryce rozpoczęła ruch ustanowienie prywatnej moralności. Najważniejsze, w tej przełomowej książce, Rotskoff pokazuje, w jaki sposób aktywiści przyjęli terapeutyczną wizję samokontroli [która] wykracza poza unikanie groźnych substancji; wiązało się to również z przestrzeganiem złożonego, upłciowego systemu zarządzania emocjami Jak widzieliśmy i czego doświadczyliśmy, podkreśla: W latach 80. zróżnicowana sieć grup samopomocy, profesjonalnych terapeutów, wydawców książek, przedsiębiorców i producentów telewizyjnych spowodowała ogromny ruch odzyskiwania, który zastosował terapeutyczny model uzależnienia. prawie każdego rodzaju nadmiernego zachowania, w tym hazardu, seksu i zakupów. Czytanie tej interesującej książki na temat roli alkoholu w Ameryce i jego ewolucji w naszym społeczeństwie od czasu zakończenia prohibicji sprawia, że ten długoletni uczeń problemów związanych z alkoholem zdaje sobie sprawę, dlaczego dzisiaj trudno ludziom uwierzyć i zaufać sobie w erze ekspertów.
Morris Chafetz, MD
Fundacja Edukacji Zdrowotnej, Waszyngton, DC 20037
[email protected] com
[więcej w: szpital rehabilitacji kardiologicznej, wcierka jantar jak stosować, leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków ]
[hasła pokrewne: czumy przychodnia, martwica tkanek, wcierka jantar jak stosować ]

0 thoughts on “Miłość na skałach: mężczyźni, kobiety i alkohol w II wojnie światowej w Ameryce”

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kurs makijażu permanentnego[…]