Skip to content

Klienci i patroni Mad-Trade: Zarządzanie luksusem w osiemnastowiecznym Londynie

1 rok ago

512 words

Badania historyczne w najlepszym wydaniu to poszukiwanie skarbów przeszłości, oświecone w utraconych dokumentach, które pojawiają się niespodziewanie iw zaskakujących miejscach. Jonathan Andrews i Andrew Scull zostali ostrzeżeni w sprawie książki Johna Monro, XVIII-wiecznego Szalonego doktora w trakcie badań nad Bethlem lub Betlejem w szpitalu, nawet teraz najbardziej znanym szpitalem psychiatrycznym w Anglii. mówiący świat. Znaleźli to wśród skarbnicy rodzinnych papierów znajdujących się pod opieką potomków rodziny Monro, którzy przewodniczyli jako lekarze w szpitalu w Betlejem od 1728 do 1853 roku. W książce przypadków zapisano kliniczne informacje o 100 pacjentach Monro w ciągu jednego roku, 1766. Wyjątkowo wśród podobnych zabytków opisuje pacjentów, których Monro widział w swojej ambulatoryjnej praktyce, czy to w domu, czy w biurze, a nie w szpitalu. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej części autorzy wyodrębnili motywy z książki przypadków, aby zilustrować rodzaje pacjentów, których widział Monro, sposoby, w jakie prowadził on swoją praktykę konsultacyjną, swoje podejście do ustalania diagnoz i leczenia pacjentów oraz sposoby, w jakie jego pacjenci postrzegali własne choroby. Autorzy omawiają te tematy z głęboką wiedzą naukową, która opiera się na ich wiedzy na temat historii medycznej i psychiatrycznej. Ta część książki przedstawiona jest w statecznej prozie, która jest skomplikowana i nieco tandetna. Jest on pełen informacji i złożonych pomysłów, które czasami się podwajają i kończą w pewnej odległości od punktu wyjścia, pozostawiając czytelników zaintrygowanych tym, gdzie się znajdowali i zmuszając ich do ponownego przeczytania zdania od samego początku, aby zrozumieć, co autorzy zamierzali przekazać.
Druga część książki jest reprodukcją książki przypadków. Tutaj rzeczywistość kliniczna ożywa. Monotonne szkice jego pacjentów są kolorowe i wciągające. Notatki autorów dostarczają użytecznego kontekstu zwięźle iz autorytetem. Monro zwracał szczególną uwagę na schematy mowy swoich pacjentów, a także na treść ich wypowiedzi. Objawy fizyczne i objawy były bardzo ważne. Często obserwowano gorączkę, kolor skóry oraz stan jelit i pęcherza pacjentów, podobnie jak drgawki i objawy porażenia. Wiele historii przypadków zaczyna się od kontrowersji emocjonalnych. Najwyraźniej Monro rozumiał, że rozczarowanie, strata i emocjonalna trauma mogą być czynnikami sprawczymi i często komentował historię chorób psychicznych w rodzinach pacjentów. Nie ma żadnej sugestii, że Monro, praktykujący tak jak podczas Oświecenia, uważał chorobę psychiczną za posiadanie religii; wręcz przeciwnie, postrzegał religijny zapał jako odzwierciedlenie szaleństwa.
W leczeniu pacjentów Monro faworyzował zarządzanie opieką medyczną. Doradzał przywracając zdrowe nawyki życia; w książce przypadku jest stosunkowo mało informacji na temat krwawienia, czystek lub opiatów. Zaproponował sposoby na poprawę snu, przywrócenie dobrego samopoczucia, odpowiednie ćwiczenia i rozwijanie nawyków umiaru i regularności w codziennych czynnościach. W przypadku pacjentów z przemocą Monro stwierdził, że uwięzienie lub ograniczenia są wskazane i nie był niechętny przepisaniu ich, przynajmniej tymczasowo.
[przypisy: lista darmowych leków dla 75 latków, dzienniczek samokontroli cukrzyka, usg tarczycy szczecin ]
[przypisy: karolina kozela, centrum damiana foksal, medycyna rodzinna myśliborska ]

0 thoughts on “Klienci i patroni Mad-Trade: Zarządzanie luksusem w osiemnastowiecznym Londynie”